TENTORIUM

Tentorium

Zloženie: prírodný med, materská kašička, kvetový peľ ...

Predajná cena: 7,20 €
Predajná cena bez DPH: 6,00 €
Zľava:
DPH: 1,20 €
Štandardná cena:

 Medové prípravky sú najstaršou formou využitia včelích produktov. Už v staroveku sa používali lieky na báze zmesi medu a bylín alebo iných prírodných ingrediencií. Kombinácia medu a včelích produktov je prirodzená kombinácia, s ktorou sa často môžeme stretnúť u včelstiev. Je to prírodný produkt s bohatým obsahom vitamínov, fermentov, mikroelementov a iných pre človeka prospešných látok. 

Aby získali med včely zbierajú a prepracúvajú nektár z kvetov rastlín, medovicu a medovú rosu z listov a ihličia stromov. Po návrate do úľa včela lietavka odovzdáva prínos včelám prijímateľkám, ktoré pokračujú v spracovávaní doneseného materiálu vo svojom vačku. Viacnásobne premiestňujú nektár, čo spôsobuje jeho miešanie s invertázou a štiepenie sacharózy. Súčasne sa uskutočňuje čiastočná separácia vody, čistenie nektáru od toxických látok v prípade ich vniknutia z okolitého prostredia.

Med vďaka antimikrobiálnemu a antioxidačnému účinku umožňuje zachovať účinné látky iných včelích produktov bez vyžadovania osobitých podmienok na skladovanie počas dlhého obdobia. Napríklad natívna (čerstvá) materská kašička pri izbovej teplote stráca svoju hodnotu v priebehu 24 hodín, zatiaľ čo v kombinácii s medom sa môže úspešne skladovať po dobu niekoľkých mesiacov. Vďaka používanej technológii spoločnosti TENTORIUM sa do medov rovnomerne distribuujú účinne látky včelích produktov, čo umožňuje dosiahnuť presne vymedzené dávkovanie účinných látok.